POLKI POTRZEBUJĄ OCHRONY I POMOCY

Sprawa tragicznej śmierci Magdaleny Żuk porusza wiele współczesnych problemów, z którymi borykają się młode kobiety. Mam nadzieje, że poprzez świadomość społeczną, wiedzę oraz ujawnienie skali tendencji, jak i ich źródeł, we współpracy z rządem, będziemy wspólnie działać by systemowo niwelować przemoc stosowaną przez mafie islamskie i przestępców.

POLSKA POMOC OFIAROM ZBRODNI ISLAMSKICH
Z rozmów, które przeprowadzam z ofiarami, działania konsulatów są najładniej to ujmując – nieskuteczne. To dotyczy w większości krajów arabskich, gdzie Polki szukały pomocy w konsulatach. Osoby, które do mnie trafiają, piszą lub mówią, iż „Polska ambasada nie zrobiła nic w kierunku udzielenia pomocy”. Powiedzmy sobie szczerze to właśnie jest zadanie i racja bytu konsulatu, gdyby udzielono odpowiednio szybko skutecznej pomocy Magdalenie, to do tragedii by nie doszło.
Wiadome jest, że by dojść do tego co dokładnie się wydarzyło, potrzebujemy mieć jak najwięcej informacji i sprawa powinna być bardzo szczegółowo zbadana przez polskie służby, a ciało pilnowane i zabezpieczone. Jednakowoż sama potrzeba obywateli kierowania tego typu spraw do Krzysztofa Rutkowskiego, tylko świadczy o patologicznej sytuacji polskich służb i konieczności przeprowadzenia szeregu reform, jak i zmian regulacji prawnych, tak by służby rzeczywiście służyły obywatelom, chroniły ofiary i zapobiegały kolejnym tragediom.
ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA
Jedna z wielu spraw, które powinny zostać zbadane to fakt, że Polka nie została wpuszczona na pokład samolotu, gdy próbowała uciec. Między innymi osoby, które ją na ten pokład nie wpuściły powinny ponieść surowe konsekwencje – jako współodpowiedzialne śmierci. Podobnie te osoby, które ją obezwładniły w szpitalu. Z nagrań widzimy, że ewidentnie była przetrzymywana wbrew swojej woli. W takich sytuacjach chwilę od momentu zgłoszenia do konsulatu, w trybie natychmiastowym powinni być wysłani Polscy funkcjonariusze Policji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa poszkodowanej. Przypomina mi to ostatnią sytuację na Filipinach, gdzie Dina Ali Lasloom uciekająca z Arabii Saudyjskiej przed zabójstwem „honorowym”, została zatrzymana na lotnisku i została „oddana” w ręce braci, którzy po nią przyjechali. Pod okiem służb związali jej ręce i nogi taśmami, zawinęli w pościel i porwali, by wykonać na niej egzekucje w swoim rodzimym kraju.
CECHY WSPÓLNE PRZESTĘPSTW DOKONYWANYCH NA POLKACH
Z doświadczeń i spraw kobiet, którym starałam się pomóc, mogę zwrócić uwagę na jedną bardzo charakterystyczną cechę sprawców przemocy na ofiarach. Praktycznie za każdym razem próbowano robić z ofiary niepoczytalną umysłowo. Irański gwałciciel tłumaczył, ze ofiara jest niepoczytalna. Egipski mąż, który uprowadził dzieci, więził i torturował żonę nagrywał materiały, na których wymyślał
i opowiadał jak z patologicznej rodziny pochodzi kobieta, zmuszał ją do powiedzenia na nagraniu, że go zdradziła i podpisywania dokumentów na zobowiązania finansowe, poprzez które to „dowody” miał podkładkę pod wsadzenie ją do więzienia. Dokładnie to samo próbowano zrobić z Magdaleną Żuk, która przez zaciśnięte zęby mówi, że została zgwałcona. Na zdjęciach i filmach wyglądała na ofiarę, której podano tabletki gwałtu. Na to samo wskazuje fakt, iż została znaleziona nieprzytomna na podłodze w hotelu przez obsługę hotelową.
POLKI POTRZEBUJĄ OCHRONY I POMOCY
Niestety Magdalena Żuk nie jest jedyną ofiarą przemocy, gwałtów, tortur czy zabójstw, dokonywanych na Polkach w krajach Arabskich. Takie rzeczy dzieją się na Polkach codziennie. Nie słyszymy o tym, gdyż wiele kobiet się po prostu do tego oficjalnie nie przyzna. Jeszcze trzy lata temu profesor Sadowski informował o tym, iż w Polsce jest prawie 300 tysięcy Polek związanych z muzułmanami. Obserwując obecnie wzrastające natężenie relacji mieszanych, jestem zdania, że jest duże prawdopodobieństwo, iż ta liczba mogła wzrosnąć o kilkadziesiąt procent. Oczywiście nie są tu wliczone Polki, które po prostu wyjeżdżają do krajów muzułmańskich.
Ja sama niestety bez finansowego wsparcia i woli współpracy rządu, też nie jestem w stanie sobie poradzić by pomóc tym kobietom, chociaż naprawdę leży mi to na sercu i robię co w mojej mocy. Na pewno konieczne są rozwiązania systemowe. Jedyne co to mogę informować, edukować, przedstawiać konstruktywne rozwiązania i brać udział w posiedzeniach komisji, dotyczących prześladowań oraz zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, którzy weszli w relacje z obywatelami krajów arabskich. Mam nadzieje że Minister Zbigniew Ziobro i inni Ministrowie znajdą niebawem czas by ją powołać.
Polki potrzebują pomocy.

Zapraszamy do wspierania działań na www.fundacjaestera.pl lub www.miriamshaded.pl